CALIFORNIA, CITRUS COLLEGE
AÇIKLAMA

Los Angeles,  Amerika’nın 2.büyük şehridir ve 113 tane akredite olmuş okul bulunur. Yaz Okulu, California’nın en eski kolejlerinden birisi olan ve 1915 yılında kurulan Citrus Koleji, San Gabriel Dağlarının tepelerine yakındır. Şehir merkezine 30 dakika,  Disneyland’ a 30 dakika,  Hollywood’a 40 dakika,  Santa Monica’ ya  45 dakika uzaklıktadır.

Program; haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilir, isteyen öğrenciler TOEFL sınavlarına hazırlık dersleri de alabilirler. Yapılan geziler arasında; Disneyland ve Tema Parkı, California Macera Parkı (Indiana Jones , Hollywood ve Beverly Hills turları, Çin Tiyatrosu, Rodeo Drive, Küçük Tokyo, Olvera Caddesi , Kore ve Çin Mahallesi sayılabilir. Ayrıca  Dodgers, Angels, Lakers ve Clippers gibi ünlü basket takımlarını izleyebilir, konserlere gidebilirsiniz. Hollywood Bowl veya Walt Disney Konser Salonunu ziyaret edebilirsiniz.

Konaklamalar; Öğrenci apartmanlarında 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak sağlanır. Tuvalet ve banyolar paylaşımlıdır.

YER
Los Angeles
YAŞ
13-18 yaş grubu
ULAŞIM
Şehir Merkezine 30 dakika
GEZİLER
Disneyland ve Tema Parkı, California Macera Parkı (Indiana Jones , Hollywood ve Beverly Hills turları, Çin Tiyatrosu, Rodeo Drive, Küçük Tokyo, Olvera Caddesi , Kore ve Çin Mahallesi
KONAKLAMA TÜRÜ
Kampüs Konaklama