BUCKINGHAMSHIRE – STOWE SCHOOL
AÇIKLAMA

İngiltere’nin en prestijli devlet okullarından olan Stowe, Buckinghamshire bölgesinde, 18.yy dan kalma bina 750 hektar alandadır. Buckingham kasabasına 6 km uzaklıktadır. Aynı zamanda Londra ve Oxford’a oldukça yakındır. Yapay çim sahaları, squash kortları, kriket alanı, tenis kortları, rugby ve futbol alanları ve kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır.

Program;haftada 21 ders İngilizce eğitimi verilir,Cumartesi günleri gezileri arasında, Londra ve Cambridge yer alır. Çarşamba günleri yapılan yarım gün gezilerinde Oxford, Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford-Upon-Avon, Botanik bahçeleri gibidir. Aktiviteler arasında ise; buz pateni, bowling, disko , masal geceleri, moda gösterileri sayılabilir.

Konaklamalar; 100 öğrenci kapasiteli kampüs içerisinde 7-12 yaş grubu için 1-4 kişilik odalarda, 13-17 yaş grubu için 1 , 2 ve 3 kişilik odalarda tam pansiyondur. Bazı odaları yatakhane şeklindedir.

YER
Bournemouth
YAŞ
7-12 ve 13-17 YAŞ
ULAŞIM
-Buckingham kasabasına 6 km uzaklıkta -Londra ve Oxford’a yakın
GEZİLER
Tam gün gezileri arasında, Londra ve Cambridge yeralır. Yarım gün gezilerinde Oxford, Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford-Upon-Avon, Botanik bahçeleri gibidir.
KONAKLAMA TÜRÜ
KAMPÜS KONAKLAMA
AKTİVİTELER
-Buz pateni, bowling, masal geceleri, moda gösterileri -Yapay çim sahaları, squash kortları, kriket alanı, tenis kortları, rugby ve futbol alanları, kapalı yüzme havuzu