BOSTON FISHER COLLEGE
AÇIKLAMA

Yaz okulu Boston’un tam merkezinde, en prestijli üniversiteleri olan Harvard, MIT ve Boston Üniversitelerine komşudur. New England bölgesinin kültürel başkenti  ve Amerika’nın 10. büyük şehri olan Boston, dünyanın en çok sayıda öğrencisine sahiptir, aynı zamanda Amerikan Devriminin doğum yeridir. John F. Kennedy Kütüphane ve Müzesi buradadır. Harvard Square’ e 4 dakika uzaklıktadır. Kolejde, Bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, Sinema ve Tiyatro bulunur.

Program; haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilir, isteyen öğrenciler TOEFL/ SAT sınavlarına hazırlık dersleri de alabilirler. Yapılan geziler arasında, Duck Turu , Charles Nehir i gezisi,  Quincy Marke, outlet gezileri, Six Flags Eğlence Parkı ve New York City  sayılabilir. Popüler aktiviteler ise; Uluslararası yemekler, Konuşma kulübü, Harvard turu, film geceleri , Fenway Park turu, bowling gibidir.

Konaklamalar; 200 öğrenci kapasiteli kampüste,  içerisinde 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak sağlanır. Tuvalet ve banyolar paylaşımlıdır.

YER
Boston
YAŞ
13-18 yaş grubu
ULAŞIM
Şehir Merkezi
GEZİLER
Duck Turu , Charles Nehir i gezisi, Quincy Marke, outlet gezileri, Six Flags Eğlence Parkı ve New York City
KONAKLAMA TÜRÜ
Kampüs Konaklama