WINDSOR – WELLINGTON COLLEGE
AÇIKLAMA

Windsor, İngiltere’in güneyinde şirin küçük bir kasabadır. Windsor Kalesi, Kraliçenin haftasonlarını geçirdiği popüler merkezlerindendir. Haftasonları seremonilerinin yapıldığı Kale aynı zamanda ziyaretçilere de açıktır. Kasabada Park ve bahçeler, restoranlar, kafeler, geleneksel publar bulunur. Kasabaya birkaç km uzaklıkta tema Legoland Parkı vardır. Yaz okulu, ingiltere’nin bağımsız okulları içerinde lider, 1859 yılında Kraliçe Victoria tarafından kurulmuş olan Wellington ‘ dadır. Kampüste çok geniş yeşil alanlar, Fransız tarzı binalar, mükemmel spor ve golf tesisleri bulunur. Kampüs Londra’ ya 60 km uzaklıktadır.
+-
Program; haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilir, dans ve drama sınıfları program içerisinde verilir. Yapılan geziler arasında;Londra, Oxford, Windsor Kalesi Legoland sayılabilir. Disko gecesi, Film gecesi, Moda şovları, Masal ve hikaye geceleri , karaoke aktiviteler arasındadır.

Konaklamalar; kampüs içerisinde modern bir mimari ile yapılmış ayrı ayrı evlerdir. Tek ve çift kişilik banyo-tuvalet paylaşımlı odalarda tam pansiyon olarak sağlanır. Sınıflara 5-10 dakika yürüme uzaklığındadır.

YER
Windsor
YAŞ
11-17 YAŞ
ULAŞIM
Londra’ ya 60 km uzaklıkta
GEZİLER
Londra, Oxford, Windsor Kalesi, Legoland
KONAKLAMA TÜRÜ
KAMPÜS KONAKLAMA
AKTİVİTELER
-Spor ve golf tesisleri -Dans ve drama sınıfları -Film gecesi, Moda şovları, Masal ve hikaye geceleri , karaoke