CHESHIRE – UNIVERSITY OF CHESTER
AÇIKLAMA

İngiltere’nin en güzel tarihi şehirlerinden birisi olan Chester,ülkenin kuzey batısında Cheshire bölgesindedir. Roma dönemine ait amfiyatronun duvar kalıntıları,eski çağlara ait kuleler ve kapılar, ortaçağa ve Victoria dönemine ait binalar, şehire geleneksel bir tarzı ve eski dönemi yansıtır. Yaz okulu 13 hektar alanda kurulmuş Victoria dönemine ait en eski okul olan, Chester Üniversitesi içerisinde verilir. Kampüste spor salonu, yüzme havuzu, tenis ve squash kortları, yapay çim sahası, alışveriş dükkanları, kitapçı, ATM makinesi ve Starbucks kafe bulunur. Okul, şehir merkezine 15-20 dakika uzaklıktadır.

Program; haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilir, dans ve drama sınıfları program içerisinde verilir. Yapılan geziler arasında; Londra , Cambridge, Marsh Hayvan Çiftliği, Macera Parkı Tropikal Wings Hayvanat bahçesi , Chelmsford Katedrali, Shire Hall ve Chelmsford Müzesi sayılabilir. Disko gecesi, Film gecesi, Moda şovları, Masal ve hikaye geceleri , karaoke aktiviteler arasındadır.

Konaklamalar; kampüs içerisinde 3 katlı modern kırmızı taş evlerde tek kişilik standart ve banyo-tuvaletli odalarda sağlanır. Ana kampüse ve spor alanlarına 5 dakika yürüme uzaklığındadır.

YER
Cheshire
YAŞ
11-17 YAŞ
ULAŞIM
-Şehir merkezine 15-20 dakika uzaklıkta
GEZİLER
Londra , Cambridge, Marsh Hayvan Çiftliği, Macera Parkı Tropikal Wings Hayvanat bahçesi , Chelmsford Katedrali, Shire Hall ve Chelmsford Müzesi sayılabilir.
KONAKLAMA TÜRÜ
KAMPÜS KONAKLAMA
AKTİVİTELER
-Film gecesi, Moda şovları, Masal ve hikaye geceleri , karaoke -Okulda spor salonu, yüzme havuzu, tenis ve squash kortları, yapay çim sahası bulunur.