CHELMSFORD – WRITTLE COLLEGE
AÇIKLAMA

Chelmsford, İngiltere’nin doğusunda ve Londra’ya 50 km uzaklıkta Essex bölgesinde kırsal alandadır. Victoria tarzı ve modern binalara sahiptir, kasabada 2 alışveriş merkezi, restoran bulunur. Yaz okulu en büyük ziraat fakültesi olan Writtle’ dadır. 220 hektar alanda bulunan kolej, kendi çiftliğine sahiptir. Kolejde, futbol, basketbol, voleybol , rugby ve tenis sporları için açık hava spor alanları, ve kapalı spor salonu bulunur.

Program; haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilir, dans ve drama sınıfları program içerisinde verilir. Yapılan geziler arasında; Londra , Cambridge, Marsh Hayvan Çiftliği, Macera Parkı Tropikal Wings Hayvanat bahçesi , Chelmsford Katedrali, Shire Hall ve Chelmsford Müzesi sayılabilir. Disko gecesi, Film gecesi, Moda şovları, Masal ve hikaye geceleri , karaoke aktiviteler arasındadır.

Konaklamalar; kolejin içerisinde 3 katlı 4-6 odalı modern taş evlerde tek kişilik standart ve banyo-tuvaletli odalarda sağlanır. Ana kampüse ve spor alanlarına 5 dakika yürüme uzaklığındadır.

YER
Surrey
YAŞ
11-17 YAŞ
ULAŞIM
Londra’ya 50 km uzaklıkta Essex bölgesinde
GEZİLER
Tam gün London, Chambridge, Thorpe Park, Warwick Castle, Chessington Adventure Park, Portsmouth, Oxford Yarım gün;Windsor, Guıilford, Winchester, Brighton
KONAKLAMA TÜRÜ
KAMPÜS KONAKLAMA
AKTİVİTELER
-Futbol, basketbol, voleybol , rugby ve tenis sporları için açık hava spor alanları, ve kapalı spor salonu -Film gecesi, moda şovları, masal ve hikaye geceleri , karaoke