Teacher Training
AÇIKLAMA

Öğretmenlerimiz için bilgi tazeleyici ve özgüven kazandırıcı kurslarımızdan biri olan “Teacher Training Programı”, her yıl binlerce öğretmen ve öğretmen adayının katıldığı, yeni öğretme metotlarını takip etmek yada tazelemek amacıyla, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen diğer öğretmenlerle kaynaşmayı da sağlayan bir kurstur.

Bu kurslar, dilini geliştirmek isteyenler hariç, İngilizce’yi birinci ya da ikinci dil olarak konuşanlara da açıktır. Teacher Training programına katılabilmek için istenen minimum İngilizce seviyesi Cambridge FCE; TOEFL’dan 173-250; IELTS’den 6-7 almış olmaktır. Tipik bir program müfredatı şöyledir:

  • TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) metotları
  • Sınıf incelemeleri&değerlendirmeleri
  • “Language awareness” (Dil Duyarlılığı) seminerleri
  • Kişisel geri beslemeler
  • Pratik öğretim
  • Pratik öğrenim kritikleri
  • Pratikte verilecek derslerin hazırlanması ile ilgili yardım

Kursa başlamadan önce bütün katılımcılar bir teste tabi tutulurlar. Böylece grupların özel isteklerini karşılamak için bir program oluşturulur. Kursta genel olarak sabahları İngilizce ve gramer bilgisi pekiştirilmekte, öğleden sonraları da sınıf yönetimi, derse hazırlanma ve test etme, materyal hazırlama, kendi kendini değerlendirme, modern ve geleneksel eğitim metotları öğrenilmektedir.

Kursa katılanlar, ayrıca TEFL (Teaching English as Foreign Language ), Cambridge CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults), Trinity CertTESOL (The Trinity College London Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages), SIT TESOL veya son modüler sistem olan DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults) kurslarına katılarak bu sertifikalara da sahip olabilirler. Özellikle CELTA bu sertifikalar arasında en çok geçerliliği olan ve dolayısı ile en çok tercih edilenidir.

“Teacher Training Programı” alabileceğiniz birçok merkezimiz bulunmaktadır.

Bunlardan “Regent” ın Londra ve Oxford’daki kurs merkezlerinde, 2 haftalık dönemler halinde, haftada 25 saatik kurslar yapılmaktadır.”Regent London” ayrıca haftada 15 saatlik sabah kursu seçeneği de sunmaktadır.

“International House London” Covent Garden, Leicester Square, Holborn Station’a yakın, merkezi konumdadır. Küçük gruplar halinde yapılan dersler haricinde öğrenciler kütüphaneden de yararlanmaktadırlar. Merkezde DELTA programı opsiyonu da vardır.

Londra’nın kuzeyinde 2 saat uzaklıktaki Norwich’te kurulu olan “Nile Norwich Institute for Language Education” da ESOL ve CELTA ve DELTA programı bulunmaktadır.Programlar ikişer haftalık olarak yapılmaktadır.

St Giles İnternational’ ın Brighton ve Londra Highgate kurs merkezlerinde CELTA, TESOL ve 4 haftalık program olan (sadece St.Giles Brighton’da bulunmaktadır) “Cambridge ICELT Moduler one” sertifika programları vardır.

Isis Education’ın Londra/Greenwich ve Brighton merkezlerinde, 12 kişilik küçük gruplar halinde yapılan kurslar 2’er haftalık periyotlar halinde verilmektedir. Özellikle Greenwich, Londra’ya çok yakın olduğundan dolayı çok tercih edilmektedir. Merkezlerde TESOL sertifika programı verilmektedir.

Ayrıca yıl boyunca iki kere, şubat ve yaz tatillerinde isteğe bağlı olarak gruplara yapılan, 1 haftalık Teacher Training , geziler ve eğlencenin dahil olduğu, ekonomik paket programlar da yapılmaktadır. Bilgi ve detayları şirketimizden öğrenebilirsiniz.