CANTERBURY – UNIVERSITY OF KENT
AÇIKLAMA

Tipik tarihi bir İngiliz şehri olan ve en çok turistik ziyaretçi alan Canterbury, İngiltere’nin güney doğusunda Kent bölgesindedir ve en eski katedral bu şehirdedir.
Birçok yeri trafiğe kapalı olan şehirde restoranlar, kafeler bulunur, Canterbury, birçok plaja da çok yakındır. Üniversite 300 hektar alanda kurulmuş olup, şehir merkezine 25 dakika yürüme uzaklığındadır. Okulda, spor salonu, squash kortu, tırmanma duvarı, oyun alanları bulunur. Sinema, kafe, ATM makinesi, mini-supermarket bulunur.

Program; haftada 20 ders İngilizce eğitimi verilir, yapılan tam gün gezileri; Londra ve Brighton gibidir. Canterbury şehir turunda ise St.Augustine’s Abbey, St. Martin’s Kilisesi, Norman Kalesi ziyaret edilir. Futbol, Basketbol,Voleybol,Rugby,Dans,temalı disko gecesi, karaoke, masal geceleri aktivite ve sporlar arasındadır.

Konaklamalar; Kampüste 4 katlı modern apartmanlarda, tek kişilik standart ve banyo-tuvaletli odalarda tam pansiyon olarak sağlanır. Kafeterya ve sınıflara 2-3 dakika yürüme uzaklığındadır.

YER
Windsor
YAŞ
12-17 YAŞ
ULAŞIM
Londra’ya yarım saat - Windsor Kalesi yarım saat
GEZİLER
Tam gün gezileri; Londra ve Brighton gibidir. Canterbury şehir turunda ise St.Augustine’s Abbey, St. Martin’s Kilisesi, Norman Kalesi ziyaret edilir.
KONAKLAMA TÜRÜ
KAMPÜS KONAKLAMA
AKTİVİTELER
-Futbol, Basketbol,Voleybol,Rugby,Dans,temalı disko gecesi, karaoke, masal geceleri -Spor salonu, squash kortu, tırmanma duvarı, oyun alanları