Beklenen akademik kazanımlar alındı.

Egham Royal Holloway University of London’ daki yaz okulunda öğrencilerimin her biri ayrı ve en – suite odalarda kaldılar.

2013 EGHAM YAZ OKULU

Egham Royal Holloway University of London’ daki yaz okulunda öğrencilerimin her biri ayrı ve en – suite odalarda kaldılar. Odalardaki yataklar çift kişilikti ve gerekli mobilya donanımını içeriyordu. Kalınan blok ortak kullanım alanı olarak oldukça büyük bir mutfağa sahipti. Isınma, güvenlik ve temizlik konularında da hiçbir sorun yaşamadık. Kaldığımız GOWAR adlı blok yeni yapılanlardan biriydi be öğrencilerin dersliklerine 5 – 6 dk uzaklıktaydı. Bütün öğrencilerin kullanımına açık kablosuz internet bağlantısı çocukların iletişim konusunda sıkıntı çekmemelerini sağladı. ISIS personeli de barınma konusunda gereken tüm kolaylıkları sağladı.

Kampüse vardığımızın ertesi günü hemen seviye tespit sınavına alınan öğrencilerim ardından seviyelerine uygun sınıflara yerleştirildiler. Akademik direktörden öğrencilerin sınıflara dağılımı ve aldıkları eğitim konusunda yorum alındı. Öğrenciler, gerek sınıf içi etkileşim gerekse beklenen akademik kazanımları açısından,  kampüsten 15 günün sonunda katılım belgelerini alarak mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Öğrencilerim, İngiliz mutfağı Türk damak tadına pek uymadığı için başta yemeklere alışmakta zorluk çektiler ama kısa sürede farklılıkları kabullendiler. Gluten’e alerjisi olan bir öğrenci vardı. Onun için okul kantininde özel ekmek, tatlı ve kahvaltılık gevrek bulabildik. Geziler esnasında, ilk günkü gezi hariç, glutensiz pack lunch verildi öğrencimize.  Kampüs, Egham kasabasına yakın olduğu için markete gitme olasılığımız yüksekti. Ayrıca kampus içinde de küçük bir market vardı. Bunlar da öğrencilerin yiyecek ihtiyaçlarını gidermeye yetti.

Saygılarımla,

TRABZON 

Selda BEBEK