University of Cambridge’in görkemli binası bizleri çok etkiledi.

Öğrencilerimiz,  katıldıkları 20 saatlik bir kurs programını tamamlayarak başarısı belgesi ile onurlandırıldılar.

Dört öğrencimiz (Yeşim Tutku Şeber, İlayda Tuana Çetin, Hande Bozlar, Ezgi Kemer) ve Manavgat Bahçeşehir Koleji’nden iki öğrenci (Zeynep Selin Şeremet, Zeynep Burcu Deniz) ile birlikte 1-15 Temmuz tarihleri arasında Londra’nın Eltham ilçesinde yer alan Greenwich University’e ait Avery Hill Campus’te çok keyifli bir yaz okulu programına katıldık.

Öğrencilerimiz, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle birlikte katıldıkları 20 saatlik bir kurs programını tamamlayarak başarısı belgesi ile onurlandırıldılar.

15 gün boyunca Londra başta olmak üzere İngiltere’deki birkaç şehri gezme ve İngiliz kültürünü yakından tanıma fırsatı bulduk. Londra’da Madam Tussauds ve British National Museum müzelerini keyifle gezdik ve National Gallery’de yer alan tabloları inceledik. Trafalgar Square, Buckingham Palace, Hyde Park, Covent Garden, Piccadily Circus, Big Ben gezip gördüklerimizden bazılarıydı. Thames Nehri’ni ve Londra’yı London Eye’dan izlemek ise bizim için ayrı bir keyifti.

Greenwich’e gittiğimiz gün ise öncelikle Royal Observatory müzesini gezdik ve Greenwich’te yer alan simgesel başlangıç meridyenine basarak eşsiz bir deneyim yaşadık. Ardından National Maritime Museum adlı denizcilik müzesini ziyaret ettik. Greenwich İskelesi’nde1869 yılında yapılan, dünyanın en büyük yelkenlisi olan ve Kraliçe’nin geçtiğimiz aylarda halka açtığı Cutty Sark gemisini  gördük. Ardından Greenwich İskelesi’nden yola çıkarak Thames Nehri üzerinde gemi turu yaptık. Turumuz sırasında olimpiyatlar için özel olarak süslenmiş olan London Bridge’in de altından geçtik.

Brighton şehrine yaptığımız gezi sırasında ise 1787’de kraliyet ailesinin konutu olmak üzere inşa edilmiş olan  Brighton Pavilion’u ziyaret ettik. Brigton İskelesi’nin güzel manzarasına tanık olduk ve gezimizi içinde yüzlerce tür deniz canlısı barındıran Sealife Center’da noktaladık.

Cambridge’e yaptığımız gezi sırasında şehrin sokaklarındaki tarihi binaların yanı sıra bizi en çok etkileyen University of Cambridge’in görkemli binası ve atmosferi oldu.

 

GAMZE EKİCİ

ANTALYA BAHÇEŞEHİR KOLEJİ