Yabancı dili akıcı, pratik ve işlevsel olarak kullanma fırsatı

Öğrencilerin okul yaşamında öğrendikleri yabancı dili, yabancı dilin konuşulduğu ülkelerde pekiştirme fırsatı buldukları yaz okullarının önemi herkes tarafından bilinmektedir.

Öğrencilerin okul yaşamında öğrendikleri yabancı dili, yabancı dilin konuşulduğu ülkelerde pekiştirme fırsatı buldukları yaz okullarının önemi herkes tarafından bilinmektedir. Yaz okulu döneminde, öğrenciler okulda teorik ve pratik olarak öğrendikleri yabancı dili, gittikleri ülkede pekiştirme, dili kitaplarda öğretilenin yanı sıra, akıcı, pratik ve işlevsel olarak kullanma fırsatına sahip olurlar ve ayrıca gittikleri ülkenin turistik, doğal ve tarihi yerlerini görme, bilgi alma ve farklı deneyimler yaşama imkanına sahip olurlar.

Öğrencilerin yaz okulu döneminde başarılı olmalarının yanı sıra, ülkede bulunduğu süre içerisinde, kendi bütçesini düzenleyebilmesi, farklı insanlarla bir arada bulunabilmesi, ailesi ve sosyal çevresinden ayrılıp, farklı bir çevreye uyum sağlayabilmesi, yeni deneyimler yaşaması ve kültürel farklılığının bilincine varması, öğrencilere olumlu davranışlar kazandırmanın yanı sıra, hayata bakış açılarının değişmesine ve gerçek yaşama bir adım daha yaklaşmalarına olumlu olarak etki eder.

 

Mersin Doğa Koleji

Kemal Serin